• تشییع پیکر مطهّر امام علی( ع )


تشییع پیکر مطهّر امام علی( ع)

پوستر موشن درباره چگونگی تشییع پیکر مطهّر امام علی( علیه السلام ) در منابع روایی چنین نقل شده است:
امام علی( علیه السلام ) در مورد چگونگی غسل و کفن، تشییع و تدفین خود به پسرش امام حسن( علیه السلام ) این‌گونه وصیت فرمودند: «ای پسرم! بعد از این‌که از دنیا رفتم من را غسل ده، کفنم کن،

من را با باقی مانده کافوری که جدت را با آن حنوط کردم حنوطم کن. من را روی سریری قرار بده و جلوی سریر را حمل نکنید، بلکه عقب آن‌را حمل کنید.

جلو آن خودش حرکت می‌کند و هر طرفی که او حرکت می‌کند شما هم به تبعیت از آن حرکت کنید. هر کجا ایستاد بدانید همان‌جا محل قبر و دفن من می‌باشد. من را روی زمین بگذارید.

ای حسن! تو بر من نماز بگذار به صورتی که در آن نماز هفت تکبیر گفته شود که این هفت تکبیر بر غیر من حرام است، جز برای مردی از فرزندانم که در آخر الزمان بیرون خواهد آمد و هر ناراستى که در حق باشد درست خواهد کرد و هر بدعتى که در دین رسیده است برطرف خواهد کرد.

بعد از این‌که از نماز فارق شدید، بر دور تابوت خطّى بکش و جای تابوت را نشان کن‏، سپس بجاى تابوت، برای من قبری را حفر کن و لحد براى من بساز.

به تخته چوبی خواهی رسید که با خط پدرم، حضرت نوح( علیه السلام ) نوشته شده است. من را روی تخته بگذار و هفت خشت در ابعاد بزرگ بر روی لحد بگذار و چند لحظه‌ای صبر کن. که همان‌جا پیدایش می‌کنی بر روی من قرار بده. چند لحظه‌ای صبر کن، پس به قبر نگاه کن که مرا در لحد من نخواهی دید.[۱]

در روایت دیگری نقل شده که آن‌حضرت فرمود پس از دفنشان، چهار قبر در چهار مکان حفر کند؛ مسجد کوفه، رحبه، نجف و در خانه جَعده بن هُبَیره.[۲]

منابع تشییع پیکر مطهّر امام علی( ع )

[۱]. ابن طاوس، عبدالکریم بن احمد، فرحه الغری فی تعیین قبر أمیر المؤمنین علی بن أبی طالب( علیه السلام ) فی النجف، ص ۳۳ – ۳۴، قم، منشورات الرضی، چاپ اول. بی‌تا؛ مجلسى، محمد باقر بن محمد تقى، بحار الأنوار، ج ۴۲، ص ۲۱۵، بیروت، داراحیاء التراث العربی، چاپ دوم، ۱۴۰۳ق.
[۲]. فرحه الغری، ص ۳۲.

دانلود  تشییع پیکر مطهّر امام علی( علیه السلام ) – پوستر موشن ویدئو از اینجا

دیگر آثار پوستر موشن معیار تی وی را  میتوانید از اینجا مشاهده کنید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

دیدگاه های تشییع پیکر مطهّر امام علی( ع )
برای نوشتن دیدگاه و نقد خود درباره این پست ابتدا وارد شوید.
همچنین مشاهده کنید
منبع پر توان نیروی انسانی کارآمد
منبع پر توان نیروی انسانی کار آمد